trochę prozy i różności, opowiadanie autobiograficzne
Kategorie: Wszystkie | poglądy | wszystkie
RSS
piątek, 11 maja 2018
POGLĄDY

Bezdyskusyjne, gdy robię przeglądy,

w świetle nicości, gubię me poglądy.

16:42, krzysztof70-36 , wszystkie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 lutego 2018
Z PERSPEKTYWY PRZEŻYTYCH 82 LAT

Napad Niemiec na Polskę w 1939 roku, pozbawił Polaków nie tylko wolności, ale też informacji publicznej o  ich losach. Zapanował terror i rasistowska propaganda. Przeciętny Polak z Polski centralnej, nie miał wówczas wiedzy o stalinowskich represjach, na terenach  Kresów wschodnich.

Armię ZSSR, której towarzyszyło wojsko polskie, przyjmowano jako zwycięzców i wyzwolicieli.

Powstały rząd Polski i władze lokalne, nawoływały do pracy, przy odbudowie i budowie zniszczonego i rozkradzionego kraju.

Wokół różnych haseł, zaczęli się gromadzić, aktywiści tamtych czasów, jedni dla osiągnięcia celów, drudzy dla przypodobania się zwierzchnikom i czerpania dla siebie korzyści. Wyglądało to chyba podobnie jak teraz, mimo że inny ustrój i media.

Zmieniły się wówczas granice Polski, i wiedza o represjach stalinowskich na kresach wschodnich, była przenoszona jedynie fragmentarycznie, niejawnie.

Przez naukę i pracę, wyrastali nowi fachowcy i nowa inteligencja, gdyż ta przedwojenna została wymordowana przez hitlerowców, stalinowców, zginęła w czasie wojny, lub wyemigrowała na „Zachód”

Jako obywatele Polski, wiedzieliśmy że nasz rząd jest uzależniony od ZSSR, ale na to uzależnienie zgodził się świat. Dokonano podziału na strefy wpływów mocarstw.

Ani wówczas, ani dzisiaj nie wyobrażam sobie, że wtedy była szansa, na zmianę tej sytuacji tajnymi siłami polskiego podziemia.

Myślę teraz, kiedy wiele szczegółów z czasów powojennych, zostało ujawnione, że polityka polskiego rządu na uchodźstwie, po zakończeniu wojny, przestała służyć Polsce, a stwarzała dodatkowy precedens do mordowania polaków. 

22:29, krzysztof70-36
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 04 lutego 2018
NIEMIECKIE OBOZY

.W czasie II-ej wojny światowej, jak i po jej zakończeniu, mówiło się i pisało o polskich obozach koncentracyjnych w kontekście ofiar, bo głównie ofiarami byli Polacy i Żydzi będący obywatelami Polski. Kto był sprawcą, bez wymieniania, wiedzieli wszyscy. Jednak z upływem czasu, nazewnictwa tego, zaczęto używać do celów politycznych i zakłamywania faktów. Ustalono, że to niepoprawność, i nazwa, powinna w sposób jednoznaczny, wymieniać sprawców, to jest Niemców. Próby uregulowania prawnego, przez aktualne władze polskie, wywołały: wątpliwości, a u niechętnych interesom polski, dały precedens do oskarżeń pod adresem Polski i Polaków. Coś tu nie tak z naszą dyplomacją. To jest chyba droga na manowce.

18:42, krzysztof70-36
Link Dodaj komentarz »
środa, 31 stycznia 2018
OBOZY ŚMIERCI

Niemieckie Hitlerowskie Obozy Śmierci istnieją chyba w świadomości każdego Polaka i Żyda, którzy przeżyli holokaust, i tego trzeba bronić. Nie bardzo rozumiem, jak można to robić drogą kar sądowych, w stosunku do obywateli innych państw, czy zagranicznych mediów, nie podlegających naszemu wymiarowi sądownictwa, jeżeli nie będą popełniane na terenie naszego kraju. Czy przygotowywana w tym temacie ustawa, nie wywoła jątrzących, możliwe złośliwych sporów, wykorzystywanych przeciw Polsce. Podejmowane środki, powinny służyć Polakom, a nie być głównie precedensem do karania. Praktycznie kogo?

12:56, krzysztof70-36 , wszystkie
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 września 2017
USTAWA DLA OSZUSTÓW

W mediach, bez przerwy, prezentowane są niepoprawności reprywatyzacji utraconego mienia, głównie w kontekście dyskryminującym opozycję. Nie usłyszałem ani jednego krytycznego zdania, na temat ustawy reprywatyzacyjnej, która została tak sformułowana, że można nią manipulować, nie dla potrzeb poszkodowanych przez wojnę, a przebiegłych, z pominięciem skutków reprywatyzacji.

 

17:57, krzysztof70-36
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 lipca 2017
BOLEK I WAŁĘSA

Jeżeli Wałęsa był Bolkiem, to temu Bolkowi zawdzięczamy pokojowe przemiany ustrojowe, do których dążyli rozsądni Polacy, a Polska nie poszła drogą przemian w Syrii. Można przypuszczać, że zwolennicy budujący swoje polityczne racje, na radykalnym dokonaniu przemian, oszukują wyborców, nie mówiąc, dokąd  mógłby  doprowadzić ich bezwzględny radykalizm 

Niepoprawnością  polityczną i nieuczciwością, jest dyskryminowanie osiągnięć Lecha Wałęsy.

       

15:08, krzysztof70-36
Link Komentarze (2) »
wtorek, 30 maja 2017
DLACZEGO ?

Chodzi mi o kwestię pochówku zmarłych, który jest dla mnie głównie symbolem zakończenia życia.

Szacunek, jaki chcemy wyrazić dla zmarłego, to wykazanie pozytywnych działań z jego życia, a nie to, czy jego zwłoki: spopielono, złożono w trumnie z palcem innej osoby, czy załatwiono pochówek na Wawelu.

Tragiczny wypadek w Smoleńsku, to sprawa smutnych refleksji, ewentualnych badań, ale te ekshumacje i robienie z tego politycznego show, jest moim zdaniem, poniżej ludzkiej godności, na który na pewno nie zasłużyli zmarli w wypadku, i ich rodziny podzielający mój pogląd.

Dla mnie, to również naruszanie należnego spokoju zmarłych.

16:33, krzysztof70-36 , wszystkie
Link Komentarze (5) »
czwartek, 18 lutego 2016
Krzysiek opowiadanie

http://grabiszynska1717.blox.pl/2006/12/KRZYSIEK-opowiadanie-1.html

Zapraszam do czytania mojego biograficznego opowiadania  (28 odcinków)

18:04, krzysztof70-36 , wszystkie
Link Komentarze (2) »
czwartek, 07 maja 2015
WYBORY PREZYDENTA

Najłatwiej jest mówić, to, co inni źle robią. Widać to codziennie, a szczególnie, przy prezentacji kandydatów na prezydenta, starających się, dyskredytować swoich przeciwników. By dla siebie zyskać uznanie, siebie, kandydaci ubierają w obiecanki, najczęściej nierealne, ale gromadnie oczekiwane. Moim zdaniem, prezydent, nie ma za zadanie naprawiać Rzeczpospolitą, ale ją godnie reprezentować, a także wspierać te działania, które jej służą. Wszelkie działania, ku poprawie warunków dla społeczeństwa kraju, przynależą do rządu, i ogromnego liczebnie parlamentu, który zamiast pracy, prezentuje kłótnie poszczególnych ugrupowań.

22:54, krzysztof70-36 , wszystkie
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 kwietnia 2014
Karać czy nagradzać

W programie telewizyjnym prowadzonym przez Agatę Młynarską, uchwyciłem wątek dyskusji, na temat przyczyn wypadków drogowych. Padały takie sugestie, że to przez niski poziom nauczania kultury jazdy na kursach, brawurę, alkohol,nie podporządkowywanie się znakom drogowym, i niskie kary za wykroczenia.

To wszystko prawda, tylko zwiększane restrykcje za naruszenia przepisów, nie przynoszą spodziewanych efektów, poza zwiększeniem kasy. Może w takim razie powinno się nagradzać kierowców nie powodujących wypadków.

Ja widziałbym to w następujący sposób.

Kierowca, który w ciągu 3 lat nie spowodował wypadku, nie byłby karany za przekroczenie do 30% obowiązującej prędkości, jeżeli przez zwiększoną prędkość, nie spowodował wypadku  lub zagrożeń w ruchu. Obowiązywałyby takiego kierowcę, zasady ruchu, jak dla wszystkich innych, przy z góry założonej amnestii mandatowej w ustalonych granicach.

Wielu kierowców chciałoby mieć taki przywilej, więc wypadków mniej by było.

Człowiek jest jednostką myślącą, z ograniczonymi możliwościami. Jeżeli głównym wyznacznikiem podczas jazdy, są znaki, czasami bezzasadnie ustawione (jako pułapka na mandaty), to uwaga kierowcy skupia się bardziej na znakach, niż na sytuacji drogowej, stąd możliwe zagapienia i wypadki.

Brawura, to także przyczyna wypadków. Może dla entuzjastów brawurowej jazdy, przydałoby się udostępniać drogi wydzielone, na których poszaleją, nie powodując zagrożeń w ruchu.

Kultury jazdy uczyć się na kursach? Chyba, że u tego pana który w telewizji tak mocno problem ten akcentował. Na pewno samych kulturalnych kierowców by wyszkolił. A może temu panu chodziło, by za wielu instruktorów nie dopuszczać.

Zakładam, że moje wywody, choćby słuszne były, szans żadnych nie mają, bo kasę zmniejszają, a w interesie jest zasada taka, zarabiać na wszystkim, choćby z umarlaka. 

22:47, krzysztof70-36 , wszystkie
Link Komentarze (7) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18