trochę prozy i różności, opowiadanie autobiograficzne
Kategorie: Wszystkie | poglądy | wszystkie
RSS
środa, 06 września 2017
USTAWA DLA OSZUSTÓW

W mediach, bez przerwy, prezentowane są niepoprawności reprywatyzacji utraconego mienia, głównie w kontekście dyskryminującym opozycję. Nie usłyszałem ani jednego krytycznego zdania, na temat ustawy reprywatyzacyjnej, która została tak sformułowana, że można nią manipulować, nie dla potrzeb poszkodowanych przez wojnę, a przebiegłych, z pominięciem skutków reprywatyzacji.

 

17:57, krzysztof70-36
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 lipca 2017
BOLEK I WAŁĘSA

Jeżeli Wałęsa był Bolkiem, to temu Bolkowi zawdzięczamy pokojowe przemiany ustrojowe, do których dążyli rozsądni Polacy, a Polska nie poszła drogą przemian w Syrii. Można przypuszczać, że zwolennicy budujący swoje polityczne racje, na radykalnym dokonaniu przemian, oszukują wyborców, nie mówiąc, dokąd  mógłby  doprowadzić ich bezwzględny radykalizm 

Niepoprawnością  polityczną i nieuczciwością, jest dyskryminowanie osiągnięć Lecha Wałęsy.

       

15:08, krzysztof70-36
Link Komentarze (2) »
wtorek, 30 maja 2017
DLACZEGO ?

Chodzi mi o kwestię pochówku zmarłych, który jest dla mnie głównie symbolem zakończenia życia.

Szacunek, jaki chcemy wyrazić dla zmarłego, to wykazanie pozytywnych działań z jego życia, a nie to, czy jego zwłoki: spopielono, złożono w trumnie z palcem innej osoby, czy załatwiono pochówek na Wawelu.

Tragiczny wypadek w Smoleńsku, to sprawa smutnych refleksji, ewentualnych badań, ale te ekshumacje i robienie z tego politycznego show, jest moim zdaniem, poniżej ludzkiej godności, na który na pewno nie zasłużyli zmarli w wypadku, i ich rodziny podzielający mój pogląd.

Dla mnie, to również naruszanie należnego spokoju zmarłych.

16:33, krzysztof70-36 , wszystkie
Link Komentarze (5) »
czwartek, 18 lutego 2016
Krzysiek opowiadanie

http://grabiszynska1717.blox.pl/2006/12/KRZYSIEK-opowiadanie-1.html

Zapraszam do czytania mojego biograficznego opowiadania  (28 odcinków)

18:04, krzysztof70-36 , wszystkie
Link Komentarze (2) »
czwartek, 07 maja 2015
WYBORY PREZYDENTA

Najłatwiej jest mówić, to, co inni źle robią. Widać to codziennie, a szczególnie, przy prezentacji kandydatów na prezydenta, starających się, dyskredytować swoich przeciwników. By dla siebie zyskać uznanie, siebie, kandydaci ubierają w obiecanki, najczęściej nierealne, ale gromadnie oczekiwane. Moim zdaniem, prezydent, nie ma za zadanie naprawiać Rzeczpospolitą, ale ją godnie reprezentować, a także wspierać te działania, które jej służą. Wszelkie działania, ku poprawie warunków dla społeczeństwa kraju, przynależą do rządu, i ogromnego liczebnie parlamentu, który zamiast pracy, prezentuje kłótnie poszczególnych ugrupowań.

22:54, krzysztof70-36 , wszystkie
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 kwietnia 2014
Karać czy nagradzać

W programie telewizyjnym prowadzonym przez Agatę Młynarską, uchwyciłem wątek dyskusji, na temat przyczyn wypadków drogowych. Padały takie sugestie, że to przez niski poziom nauczania kultury jazdy na kursach, brawurę, alkohol,nie podporządkowywanie się znakom drogowym, i niskie kary za wykroczenia.

To wszystko prawda, tylko zwiększane restrykcje za naruszenia przepisów, nie przynoszą spodziewanych efektów, poza zwiększeniem kasy. Może w takim razie powinno się nagradzać kierowców nie powodujących wypadków.

Ja widziałbym to w następujący sposób.

Kierowca, który w ciągu 3 lat nie spowodował wypadku, nie byłby karany za przekroczenie do 30% obowiązującej prędkości, jeżeli przez zwiększoną prędkość, nie spowodował wypadku  lub zagrożeń w ruchu. Obowiązywałyby takiego kierowcę, zasady ruchu, jak dla wszystkich innych, przy z góry założonej amnestii mandatowej w ustalonych granicach.

Wielu kierowców chciałoby mieć taki przywilej, więc wypadków mniej by było.

Człowiek jest jednostką myślącą, z ograniczonymi możliwościami. Jeżeli głównym wyznacznikiem podczas jazdy, są znaki, czasami bezzasadnie ustawione (jako pułapka na mandaty), to uwaga kierowcy skupia się bardziej na znakach, niż na sytuacji drogowej, stąd możliwe zagapienia i wypadki.

Brawura, to także przyczyna wypadków. Może dla entuzjastów brawurowej jazdy, przydałoby się udostępniać drogi wydzielone, na których poszaleją, nie powodując zagrożeń w ruchu.

Kultury jazdy uczyć się na kursach? Chyba, że u tego pana który w telewizji tak mocno problem ten akcentował. Na pewno samych kulturalnych kierowców by wyszkolił. A może temu panu chodziło, by za wielu instruktorów nie dopuszczać.

Zakładam, że moje wywody, choćby słuszne były, szans żadnych nie mają, bo kasę zmniejszają, a w interesie jest zasada taka, zarabiać na wszystkim, choćby z umarlaka. 

22:47, krzysztof70-36 , wszystkie
Link Komentarze (7) »
czwartek, 13 marca 2014
Rosjanie w Polsce

W świetle aktualnych wydarzeń, możemy wnioskować, jak ważnym i cennym dla nas wydarzeniem, była eliminacja, rosyjskich baz wojskowych w Polsce.

Gdyby to nie nastąpiło, moglibyśmy mieć w Legnicy, i kilku innych, byłych rosyjskich bazach, sytuację podobną jak ta, teraz na Krymie, może poszerzoną o korytarze dostępu do baz, bo demokracja Putina, inna niż Jelcyna.

16:15, krzysztof70-36 , wszystkie
Link Komentarze (10) »
piątek, 24 stycznia 2014
Odszkodowania za opóźnienia pociągów

W przypadku  opóźnienia pociągu, przysługuje odszkodowanie. Gdy pociąg spóźnił się co najmniej 120 minut, odszkodowanie wynosi co najmniej 50 proc. kosztów biletu. Do wniosku o wypłatę odszkodowania należy dołączyć bilet oraz poświadczenie o opóźnieniu. 

Wszystkie skargi, wnioski i reklamacje należy w pierwszej kolejności kierować do przewoźnika, z którego usług korzystaliśmy. Na zgłoszenia mamy rok czasu, a przewoźnik powinien ustosunkować się do naszego wniosku w ciągu miesiąca. Jeżeli reklamacja u przewoźnika nie przyniesie skutku możemy złożyć na niego skargę do Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. 
Osobiście nie ubiegałem się o odszkodowanie, ale brzmi mi to dość skomplikowanie
Potencjalny pasażer pociągu, może postawić tu pytanie: ile czasu straci, by się ubiegać o takie odszkodowanie?
Wymogi pewno zasadne, w przypadku ubiegania się o odszkodowanie wykraczające poza koszt biletu, ale zwrot za bilet pociągu dużo spóźnionego, w mojej ocenie, powinien być automatyczny, załatwiany w kasie, za zwrotem biletu, bez żadnych ceregieli.
Tagi: PKP
00:44, krzysztof70-36 , wszystkie
Link Komentarze (4) »
środa, 08 stycznia 2014
Alkomaty w autach

Pijani kierowcy, to dotkliwy problem, bo niesie poważne zagrożenia, ale czy pijaczek przestanie wsiadać za kierownicę do auta, jak będzie miał alkomat, wątpię. Wiem natomiast na pewno, że ci kierowcy, którzy przestrzegają zasad trzeźwości, a jest ich wg moich przypuszczeń około 97%, poniosą koszty zakupu alkomatu, tylko po to, by grupa posłów miała pole do popisu, bo komuś zależy na lobowaniu alkomatów. Nie mam nic przeciwko temu, by alkomat był w każdym aucie, ale to powinna być decyzja kierowcy, a nie posłów i nowych bzdurnych przepisów represyjnych. 

01:11, krzysztof70-36 , wszystkie
Link Komentarze (15) »
sobota, 04 stycznia 2014
PRAWO I NIESPRAWIEDLIWOŚĆ

Wiele negatywnych wydarzeń wynika z nieprzestrzegania prawa. Czy wobec tego należy zwiększać kary. Myślę, że prawo, przede wszystkim powinno budzić szacunek, a więc prezentować sprawiedliwość i pomagać funkcjonować w społeczeństwie, a nie chronić wyłącznie czyjeś interesy i być narzędziem represji.

Istnieje potrzeba doskonalenia prawa, by było, dla ludzi, a nie przeciw ludziom. Wtedy jest szansa, że będziemy szanować prawo i przyswajać jego zasady.

Może pijani kierowcy, nie będą wówczas zasiadać za kierownicą i  nie będą zabijać ludzi.

20:33, krzysztof70-36 , wszystkie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17